Bitcoin Startup Zap współpracuje z wizą

Założyciel Zap Jack Mallers przemawia na Bitcoin 2019 w San Francisco. (Jack Mallers)

Leigh Cuen
Bitcoin Startup Zap współpracuje z wizą
Błyskawica deweloper i Zap, Inc założyciel Jack Mallers ogłosił w czwartek jego startup’s Strike produkt, który pozwala ludziom otrzymywać bitcoin w dolarach za pośrednictwem bezpośrednich depozytów bankowych, jest w końcu wchodzi w publicznej wersji beta.

W pracach znajduje się również karta Visa.

„Zap, Inc. dołączył do programu Visa Fast Track,“ Mallers powiedział w mailu o planie startupu na 2020 rok. „Visa współpracuje z członkami programu Fast Track, aby pomóc im wejść na rynek w możliwie najbardziej efektywny sposób, zapewniając im wsparcie i zasoby na każdym kroku“.

Powiedział, że jego głównym celem w tym The News Spy roku jest wprowadzenie karty Strike dla użytkowników aplikacji konsumenckich i integracja Visa Direct z aplikacją konsumencką, która jest programem, który sprawia, że płatności Venmo są tak szybkie. Nie ma jeszcze terminu na wydanie nadchodzącej karty Strike.

„Oni [Visa] są partnerem naszej oferty wydawania kart konsumenckich i w ogóle nie są zaangażowani w naszą ofertę handlową“, dodał Mallers.

Wydaje się, że w tym roku Visa podwaja współpracę z firmami kryptograficznymi. Na przykład, aplikacja shopping rewards Fold (również członek Fast Track) i baza wymiany monet oferują również odpowiednie karty Visa. Są one zazwyczaj używane przez zwolenników produktów kryptograficznych, którzy wolą otrzymywać nagrody kryptograficzne niż inne rodzaje punktów. Istnieją również krypto karty debetowe, które pozwalają ludziom wydawać dolary. Jeszcze się okaże, jakie konkretne opcje będą dostępne dla posiadaczy kart Zap w 2020 roku.

Visa potwierdziła transakcję, ale nie zaproponowała żadnego dodatkowego komentarza ze strony prasy.

Podejście scrappy
Chociaż Jack Dorsey’s Cash App i wymiany unicorn Coinbase są powszechnie uważane za najbardziej popularnych aplikacji do kupna i sprzedaży bitcoin, Mallers chce zaoferować aplikację tego samego kalibru, za ułamek kosztów.

Mallers powiedział, że jego dwuletni startup, z kilkoma osobami na personel, podejmie trójstronne podejście do recesji. Aby rozpocząć, Strike daje każdemu użytkownikowi unikalną, publiczną stronę internetową, gdzie ludzie mogą wysłać bitcoin tylko poprzez skanowanie kodu QR. Jest to porównywalne z tym, co oferuje Ethereum Name Service z publicznymi adresami w portfelu .ETH.

Przeczytaj więcej: Zap’s New Product Lets Merchants Take Dollars Over Lightning Network.

Jednak Zap’s Strike nie jest kryptońskim portfelem. Zamiast tego, startup dokonuje wymiany na backendzie i wysyła dolary na konto użytkownika.

„Tradycyjne przepisy podatkowe miałyby zastosowanie do transakcji finansowej, a wymiana odbywałaby się na podstawie podlegających opodatkowaniu kosztów sprzedaży bitcoinów, a nie osoby fizycznej“, powiedziała w wywiadzie adwokat Sasha Hodder z DLT Law Group, opisując jedną z potencjalnych korzyści wynikających z ustawienia Strike’a.

Zalety w zakresie ochrony prywatności

Każdy na całym świecie może teraz anonimowo wysyłać bitcoin do osób posiadających amerykańskie konta bankowe lub karty kredytowe.

Strike oferuje publiczny identyfikator, który nie jest związany z osobistym adresem Bitcoin’a. Zamiast tego, startup zarządza tymi adresami portfeli. Oznacza to, że ktoś może płacić twórcom treści, na przykład, bez ujawniania sobie nawzajem danych osobowych.

Jak dotąd, konfiguracja Strike jest używana głównie przez małe firmy i ich klientów. Jeden z takich użytkowników, programista i weteran armii amerykańskiej o nazwisku Rick w Kolorado, używa Strike’a do zakupu leków, aby pomóc w jego napadach. Inny użytkownik, który idzie przez Tylera, kupuje karty upominkowe ze Strike’em.

„Jest bardzo responsywny, nigdy nie ma czasu, ani nic takiego. To jak Twitter czy coś takiego“, powiedział Rick w wywiadzie telefonicznym, opisując jak intuicyjny był Strike.

Startup oferuje dwie różne usługi, ofertę handlową dla firm oraz darmową aplikację mobilną dla konsumentów. Dla użytkowników, którzy wolą otrzymywać Bitcoin, mogą skorzystać z produktu Zap’s namesake, przyjaznego dla błyskawic portfela Bitcoin. Portfel Zap oferuje samokontrolę dla bitcoin, podczas gdy custodial Strike portfela może otrzymać wartość tylko w fiat.

Podatki
Zap oferuje teraz dwie uzupełniające się aplikacje portfelowe, a ponadto ma trzeci trik w rękawie.

Adwokat Lisa Zarlenga z Steptoe & Johnson LLP powiedział, że usługi opieki jak Strike może zmniejszyć przeszkody zarówno dla kupujących, jak i kupców w okresie spowolnienia gospodarczego, biorąc na siebie „ciężar“ zarządzania kanałami i sprawozdawczości, ponieważ „osoba przekazująca bitcoin musi śledzić wartość“.

Zwolennicy Bitcoinów często twierdzą, że chcieliby korzystać z Bitcoinów, zwłaszcza w przypadku transakcji typu Lightning, aby anonimowo płacić za produkty i usługi takie jak treści medialne. Istnieją sprzedawcy e-commerce, którzy akceptują Bitcoin, chociaż niewielu kupujących korzysta z tych opcji. Teraz jest to możliwe dla twórców i handlowców z prawie każdym poziomem umiejętności technicznych. Poza umiejętnością obsługi komputera, wymagania podatkowe są kolejną poważną przeszkodą, że użytkownicy Bitcoin może stanąć w obliczu.

Przeczytaj więcej: COVID-19 E-Commerce Boom nie zszedł na Bitcoin’a, pomimo zalet

W ciągu ostatnich trzech lat, nonprofit Coin Center wielokrotnie proponował zmianę przepisów podatkowych w celu zmniejszenia formalności związanych z małymi zakupami dokonywanymi bezpośrednio z użyciem krypty, ale Hodder powiedział, że ustawodawcy nie traktują takich kwestii podatkowych priorytetowo podczas kryzysu COVID-19.

Omri Marian, profesor prawa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine, zauważył, że większość usług wymiany walut, takich jak Coinbase, „i tak obliczyłaby twój dochód do opodatkowania“, więc Strike może nie rozwiązać żadnej „kwestii administracyjnej“ dla niektórych użytkowników.

„Dlaczego po prostu nie zapłacić w dolarach?“ Marian zapytał.

Ktoś może łatwo płacić czynsz lub kupować artykuły spożywcze o wartości pochodzącej z Bitcoin, używając tych darmowych aplikacji i karty Visa. Pozostaje pytanie, czy Bitcoiners będą korzystać z systemu na tyle, aby zasilić zakulisowe dochody z wymiany. Jeśli tak, Zap nie musi stać się jednorożcem, aby osiągnąć zdrowy zysk.

Czytaj dalej: Portfel Błyskawica Zap uruchamia się w App OTC Desk dla kupujących Bitcoinów

Strajkujący użytkownik Tyler powiedział, że ma nadzieję, że usługa „pozwoli handlowcom zaakceptować i używać Bitcoin z Piorunami bez ich klientów wiedząc lub wydając Bitcoin“.

„Ta aplikacja pozwala mi tak łatwo połączyć się z Lightningiem“, powiedział Tyler, zauważając, jak rozwiązanie skalowania działa cicho w tle.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.